Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

 

AJANKOHTAISTA:

...>etusivulle   

              

Foorumilta löydät uusimmat tiedotteet

Tulossivuilta löytyvät kilpailutulokset

Siirry tulossivuille

Kun haluat lisätä uuden tuloksen valitse <lisääuusi>(vihreä nappi)

Kaakon Kaksikon maastojouksumestaruus 2015

Seurakisat tulokset 14.7 Miehikkälä

 

 

 

 

Tytöt 5v 40m

 

1.      Sonja Lahti 9.2

2.      Tiitu Takanen 10.9

3.      Anna Kataja 11.6

 

 

Pojat 5v 40m

 

1.      Vilho Urpalainen 12.0

2.      Niilo Urpalainen 26.4

 

 

Tytöt 7v 40m

 

1.      Anni Pärtty 9.0

2.      Andrea Kataja 9.2

 

 

Tytöt 7v pituus

 

1.      Andrea Kataja 2.28

2.      Anni Pärtty 2.24

 

 

Pojat 7v 40m

 

1.      Mikko Purola 8.1

2.      Roni Harju 8.3

3.      Eetu Takanen 11.1

 

 

Pojat 7v pituus

 

1.      Mikko Purola 2.74

2.      Roni Harju 2.55

3.      Eetu Takanen 1.74

 

 

Tytöt 9v 40m

 

1.      Liinu Urpalainen 8.9

 

 

Tytöt 9v pituus

 

1.      Liinu Urpalainen 2.28

 

 

Pojat 9v 40m

 

1.      Lenni Harju 7.2

2.      Lassi Pärtty 7.2

3.      Veeti Harju 7.4

 

 

Pojat 9v pituus

 

1.      Lassi Pärtty 3.08

2.      Lenni Harju 3.06

3.      Veeti Harju 2.72

 

 

Tytöt 11v 60m

 

1.      Nea Nakeri 10.3

2.      Elsa Kuntsi 10.6

3.      Aleksandra Leppäniemi 11.7

 

 

Tytöt 11v kuula 2kg

 

1.      Elsa Kuntsi 7.44

2.      Aleksandra Leppäniemi 3.56

 

 

Pojat 11v 60m

 

1.      Miki Likander 9.9

2.      Elmeri Klemola 10.4

3.      Luka Mattila 10.5

 

 

Pojat 11v kuula 2.5kg

 

1.      Miki Likander 7.09

2.      Elmeri Klemola 5.92

3.      Luka Mattila 5.90

 

 

Tytöt 13v 100m

 

1.      Kaisa Hellä 15.0

 

Tytöt 13v kuula 2.5kg

 

1.      Kaisa Hellä 8.57

 

 

Tytöt 15v  100m

 

1.      Saana Husu 15.7

 

 

Tytöt 15v kuula

 

1. Saana Husu 7.69

 

Tulokset 23.6 Miehikkälä

 

Tytöt 5v pituus

 

1.     Sonja Lahti 1.99

 

 

Pojat 5v pituus

 

1.     Luka Ruoppa 1.83

 

 

Tytöt 7v pituus

 

1.     Nelli Kokkonen 2.75

2.     Satu Kuokka 2.40

3.     Anni Pärtty 2.19

4.     Kalla Ruoppa 1.83

 

 

Tytöt 7v 40m

 

1.     Nelli Kokkonen 8.05

2.     Anni Pärtty 8.72

3.     Satu Kuokka 8.79

4.     Kalla Ruoppa 9.94

 

 

Pojat 7v pituus

 

1.     Niklas Hirvilahti 2.06

 

 

Pojat 7v 40m

 

1.     Niklas Hirvilahti 9.55

 

 

Pojat 9v pituus

 

1.     Lassi Pärtty 3.15

2.     Lenni Harju 3.13

3.     Joona Hirvilahti 2.84

4.     Veeti Harju 2.83

 

 

Pojat 9v 40m

 

1.     Lenni Harju 7.16

2.     Veeti Harju 7.18 + Lassi Pärtty 7.18

3.     Joona Hirvilahti 7.89

 

 

Tytöt 11v keihäs

 

1.     Pauliina Puhakka 26.55

 

Pojat 11v keihäs

 

1.     Luka Mattila 19.07

2.     Elmeri Klemola 17.40

 

 

Tytöt 15v keihäs

 

1.     Saana Husu 15.36

2.     Milla Seuri 14.59

 

Tytöt 15v 100m

 

1.     Saana Husu 15.75

2.     Milla Seuri 19.33

 

 

 

 

Martinhölkkä 04.05.2014

MARTIN HÖLKKÄ 4.5.2014 TULOKSET    
         
         
Työt 7 v. 700 m    
1. Anni Pärtty Virolahden Sampo 4:12  
         
         
Pojat 7 v. 700 m    
1. Eemil Muuronen Miehikkälän Vilkas 5:12  
         
         
Tytöt 9 v. 1,5 km    
1. Elina Riepponen Miehikkälän Vilkas 8:07  
2. Aada Tylli Miehikkälän Vilkas 8:27  
         
         
Pojat 9 v. 1,5 km    
1. Lassi Pärtty Virolahden Sampo 7:19  
2. Miro Tuominen Miehikkälän Vilkas 7:32  
3. Juuso Riepponen Miehikkälän Vilkas 7:52  
         
         
Tytöt 13 v. 3 km    
1. Venla Peltola Lappeenrannan Urheilumiehet 12:34  
2. Kaisa Hellä Vehkalahden Veikot 13:32  
3. Iida-Mari Takanen Miehikkälän Vilka 16:45  
         
         
Hölkkäsarja 6 km    
1. Jarkko Urpalainen Miehikkälän Vilkas 21:17  
2. Jorma Kauppila Vehkalahden Veikot 21:37  
3. Heikki Vuoksiala Vehkalahden Veikot 21:39  
4. Vesa Rantala Vehkalahden Veikot 22:55  
5. Markus Tylli Miehikkälän Vilkas 23:32  
         
         
Miehet 10 km    
1. Vesa Tielinen Luumäen Rasti 40:52  
2. Niko Husu Vehkalahden Veikot 41:17  
3. Tomi Kauppila Miehikkälän Vilkas 42:16  
4. Janne Ovaska Luumäen Rasti 43:51  
5. Tommi-Jussi Takala Miehikkälän Vilkas 46:42  
6. Teemu Takala Miehikkälän Vilkas 47:01  
7. Jaakko Korpela Miehikkälän Vilkas 47:02  
8. Jyrki Lommi Karhulan Urheilijat 47:03  
         

 

©2017 Miehikkälän Vilkas - suntuubi.com